EPISODES
 • Ieškau Atsakymų ep. 8 - LGBT+ asmenų psichinė sveikata

  Kaip buvimas atstovu iš pažeidžiamos socialinės grupės veikia žmonių psichinę sveikatą? Šiame podcast’o “Ieškau Atsakymų” epizode kalbame su Rasa, psichologe ir LGBT+ asmenų psichinės sveikatos tyrėja, apie LGBT asmenų psichikos sveikatą.

  Pasak Rasos, kai asmuo gyvena aplinkoje, kuri nusiteikusi priešiškai jo atžvilgiu, labai dažnai tam tikros neigiamos aplinkos nuostatos yra internalizuojamos. Žmogus pats pradeda neigiamai apie save galvoti.

  Kaip jaučiasi LGBT+ asmuo neigiamoje jam/jai aplinkoje? Pasak Rasos tai dažnai pasireiškia “tokiu neigiamu savęs vertinimu <...> apskritai savivertės labai sumažėjimu, tu nekenti savęs. Nekenti to, ką darai. Tau, kai kyla kažkokie romantiniai potraukiai, pavyzdžiui, tai pačiai lyčiai, tu tuo bjauriesi. Bet kadangi tai yra fiziologiška, negali to suvaldyti. Tai kiekviena kartą žmogus yra nuolatinėje tokioje kovoje su savo potraukiu. Aš manau, kad tokie žmonės turi jaustis labai pavargę. <...> Prislėgtos nuotaikos. Labai susitelkę galbūt į save, liūdni. Tikrai yra Išgyvenamas toks beviltiškumo jausmas ir beprasmybės jausmas.”

  Podcast’as „Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teises, visuomenėje esančią įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstines nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleisdami žmonių istorijas, supažindiname su mažiau žinomomis žmogiškosiomis patirtimis, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

  31m | May 3, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 7 - A refugee from Afghanistan ["Chata" E1]

  Kaip sukurti savo gyvenimą iš naujo būnant pabėgėliu? Su kokiais iššūkiais susiduria prieglobstį gavę asmenys?

  Šiame podcast’o „Ieškau atsakymų” epizode kalbame su Romal, pabėgėliu iš Afganistano. Jis šiuo metu gyvena alternatyvaus apgyvendinimo paslaugų centre „Chata”. Dalindamasis savo istorija, Romal akcentuoja tai, kaip svarbu yra laiku gauti ypač reikalingas socialines paslaugas, padedančias integruotis į pilnavertį gyvenimą svetimoje šalyje.

  Podcast’as „Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teises, visuomenėje esančią įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstines nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleisdami žmonių istorijas, supažindiname su mažiau žinomomis žmogiškosiomis patirtimis, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

  8m | Apr 12, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 6 - Pokalbis su įkalintu asmeniu

  Iš įkalinimo įstaigų išėję asmenys susiduria su vienomis stipriausių neigiamų išankstinių nuostatų Lietuvoje. Kaip tai paveikia pačius žmonės? Podkasto “Ieškau atsakymų” 6-ame episode kalbiname laisvės atėmimo bausmę atliekantį Tautvaldą.

  „Ieškau atsakymų“ pristato atvirą pokalbį su „Kalinių Sąjungos“ sektretoriumi Tautvaldu – atvira širdimi ir drąsa. Tai yra atviras pokalbis nelengvomis temomis - tokiais žodžiais galima apibūdinti šį naujausią epizodą. Ir ne vien dėl to, kad jis buvo įrašinėjamas Tautvaldui atliekant laisvės atėmimo bausmę. Ar žmonės pasikeičia atlikdami paskirtas bausmes? Ar jiems sudaromos galimybės integruotis į visuomenę tokią bausmę atlikus? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėjome mūsų naujausiame „Ieškau atsakymų“ epizode.

  Podcast’as “Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teisės, visuomenėje esanti įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstinės nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleidžiame žmonių istorijas, rodame mažiau žinomus žmogiškąsias patirtys, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

  12m | Mar 3, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 5 - Atvirai apie Stambulo konvenciją

  Tinklalaidė „Ieškau atsakymų“ jau skaičiuoja trečią sezoną, o su juo tęsia darbus.

  Šįkart epizodo vedėja Ugnė kalbina Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto narę prof. dr. Dalią Leinartę.

  Epizode nepasibijoma kelti drąsius klausimus apie Stambulo konvenciją ir jos naudą. Pašnekovė drąsiai lygina šiandien Lietuvoje esamus įstatymus ir sako, kad jais neverta didžiuotis, kadangi tai, ką siūlo Stambulo konvencija yra pažangiau ir labiau aprėpia dabar esančias problematikas, kurios šiandieninėje visuomenėje neturėtų būti norma. Pašnekovė apeliuoja į tai, kad tos temos, kurioms skiriamas dėmesys, yra dedamos didelės tiek valstybės, tiek visuomenininkų ir kitų organizacijų pastangos ir lėšos, problemos sumažėja ar išnyksta.

  „Mūsų visuomenė yra pakankamai tokia konstruktyviai mąstanti, tačiau nuo 1990-ųjų metų nebuvo kalbama apskritai apie žmogaus teises profesionaliu lygmeniu, o apie lytinį švietimą aš net nekalbu, nes mūsų visuomeninės organizacijos mini, kad lytinio švietimo ir dabar nėra,“ - pašnekovė vardina galimas priežastis, kodėl Stambulo konvencija taip neigiamai vertinama ir nepriimama Lietuvoje.

  Apie lytinio švietimo situaciją galite paklausyti mūsų ankstesniame epizode kartu su lytiškumo ugdymo edukatore Lina Januškevičiūte iš VšĮ Įvairovės ir edukacijos namų, o daugiau prof. dr. Dalios Leinartės minčių paklausykite šiame epizode.

  46m | Jan 30, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 4 - Gyvoji knyga - Šizofrenija sergantis žmogus

  Šį kartą pristatome naujausią tinklalaidės „Ieškau atsakymų“ epizodą su Andriumi, "Gyvosios bibliotekos" savanoriu.

  36m | Apr 9, 2022
 • "Ieškau Atsakymų" ep. 3 - Vaikų autizmas

  Pristatome trečiąjį epizodą apie vaikų autizmą.

  Šį kartą svečiuose ABA terapeutė, pedagogė Laura Linkevičienė ir "Autisto tėtis" puslapio bendraautoriai Laima ir Vytautas Butėnai.

  Ar autistiški vaikai tikrai yra sunkūs vaikai, neišauklėti vaikai, nemokantys bendrauti? O galbūt tai tik vienas iš mitų? Paklausykite.

  1h 2m | Jul 17, 2021
 • "Ieškau Atsakymų" ep. 2 - Fizinė Negalia

  Gyvosios Bibliotekos Podcast'as "Ieškau Atsakymų" ep.2 - Fizinė Negalia

  57m | Jun 19, 2021
 • Ieškau Atsakymų - Organų Donorystė

  Gyvosios Bibliotekos podcastas "Ieškau atsakymų" ep.1 "Organų Donorystė"

  1h 10m | May 11, 2021
Ieškau Atsakymų
Loading...